Новини
Початок навчального року.

startyear20123-го вересня в Рівненській Духовній Семінарії ХВЄ, урочисто і благословенно був розпочатий новий навчальний рік. В конференц залі Семінарії на урочистості зібралися студенти, викладачі та запрошені гості. Як годиться для християн, зуст

річ було розпочато з молитви благословення і cпіву святкового псалму у виконанні студентів 2-го курсу, що навчаються на програмі «Регент церковного хору »
З привітальним словом до студентів звернулися декан факультету Музичного служіння Борис Свістюла, академічний декан Семінарії Олександр Трофімчук, та Олександр Третяк, ректор Рівненської Семінарії . Заключним словом наставлення поділився запрошений гість свята, Анатолій Яковець, заступник єпископа ХВЄ Рівненщини. Зокрема він наголосив, що сучасному поколінню потрібно цінувати часом даним від Господа,і використовувати його для реалізації своїх на ниві Господній. В завершенні своєї промови Анатолій Георгійович звершив молитву благословення за викладачів, студентів та керівництво Семінарії.

(Понеділок, 03 вересня 2012, 12:38)
Конференція в Мінську

misk16-18 серпня 2012 року в приміщенні церкви «Благодать», що у Мінську, пройшла 19 конференція дитячих служителів церков ХВЄ СНД. Девізом конференції стали слова апостола Павла, звернені до молодого служителя Тимофія «Проповідуй Слово, будь пильний у всьому, сповняй свою службу.» (2Тим.4:2-5)

Учасниками з’їзду стали 126 делегатів із Білорусії, Росії та України. Зокрема, представниками дитячого служіння з України були 11 делегатів на чолі із заввідділом дитячого служіння церков ХВЄ Л.Ф.Оніщук та ОЦ ХВЄ П.О.Жмуром,викладачами Рівненської Духовної Семінарії Ніколаєвою Н.М. та Шкіндер Л.П.
Конференція пройшла в дружній братерській атмосфері та у присутності Святого Духа. Свідоцтва, лекції, проповіді, обмін досвідом, практичні поради для розвитку дитячого служіння, спів, участь дітей Недільної школи місцевої церкви - ось неповний перелік заходів, що відбувалися протягом трьох насичених днів конференції. Усі присутні мали чудову можливість почерпнути благословення від Господа, підкріпити духовні сили та отримати новий заряд енергії для ефективного служіння дітям.

На фото: учасники конференції.

(Понеділок, 20 серпня 2012, 12:37)
Випуск 2012

grad2012200 працівників  для церкви! Саме такій кількості випускників Рівненської Духовної Семінарії було вручено дипломи із присвоєнням певної  кваліфікації.  В останні дні весни в Рівненській Духовній Семінарії  і Академії ХВЄ відбувся випуск студентів. Свято котре зібрало  випускників духовної альма-матері  з усіх куточків України ну і звісно Рівненщини зокрема. Приміщення в котрому проходили урочистості   з нагоди випуску було переповнене, друзями та рідними людьми котрі прийшли привітати  випускників.  Гарний настрій, святкова атмосфера, море квітів ну і звісно слова наставлення і привітання  від поважних гостей, все це сприяло тому, що випуск пройшов  натхненно і благословенно.   

Власне саму програму урочистого заходу  розпочав  музичний гурт «Еммануїл» м.Рівне,  учасниками котрого є переважно в минулому випускники музичного факультету, Рівненської Семінарії. А далі слово для привітання  було надано для запрошених гостей. Зокрема до всіх присутніх , а особливо до випускників звернувся  Адріан МакБрайт, представник місії «DropInnMinistries» з Північної Ірландії, що є давнім партнером РДСіА.   Він наголосив на 7-ми важливих аспектах досягнення духовної зрілості у Христі Ісусі.  Опісля гостя з Ірландії,  до випускників  також звернулись зі словом привітання та наставлення завідувач відділу  освіти при  об’єднанні церков ХВЄ Рівненської області , Петро Васильович Музичук,  та єпископ об’єднання церков ХВЄ Рівненської області Віктор Дем’янович Боришкевич.  Ну а потім довгоочікуваний момент вручення дипломів.  200 випускників отримали дипломи, кожен згідно своєї кваліфікації: це і вчителі Недільної школи,  і регенти церковного хору,  і бакалаври місіології. 

Від імена адміністрації РДСіА, бажає всім випускникам  благословення в подальшій праці на ниві Господній.

Пресс-центр РДСіА  

 www.rdsa.rv.ua

[flickr set=72157630014655934]

(Понеділок, 30 квітня 2012, 12:36)
Ще одна сесія позаду

philipЗ 21 січня по 1 лютого відбулася навчальна сесія факультету Церковного служіння. Навчання проходило для двох груп студентів, що навчаються на програмах «Бакалавр місіології» та «Керівник молоді і християнський служитель»

Під час сесії студенти прослухали курс лекцій з наступних предметів: «Еклезіологія», та «Християнська етика», які викладали Трофімчук О.В. та Філіп В.С. відповідно.

Вчення про природу і властивості Церкви (що вивчає еклезіологія), гарно злилися із внутрішніо-етичними питанням окремо взятого християнина, а нелегкі восьмигодинні лекції доповнювалися гарячими молитвами, спілкуванням та виїздами в церкви Гощанського, Дубенського та Здолбуніського районів.

Два тижні навчальної сесії минуло, проте сподіваємось молоде покоління служителів збагатилося духовно та отримало ще одну «порцію» того, що непотрібно носити за плечима…

Прес-служба РДС

На фото: Філіп В.С.

{gallery}phili02.2013{/gallery}

(П'ятниця, 01 лютого 2013, 19:26)
Кучер О.В в РДС

kucherДух Святий... Третя особа Божества. Група керівників молоді, що навчається в РДСА на програмі факультету Церковного служіння із цікавістю слухали курс "Пневматологія", який викладав  Пастор і вчитель Олександр Володимирович  Кучер.   Група студентів із великим задоволенням слухали лекції Олександра Володимировича, адже як майбутні служителі церкви, вони повинні усвідомити, хто є духовна людина. Багато студентів поміняли свої думки та стереотипи відносно бачення якою має бути духовна людина. Група висловлює подяку Олександру Володимировичу за цікаве та змістовне навчання.

(П'ятниця, 30 березня 2012, 12:34)

Історія Семінарії

AddThis Social Bookmark Button

Історія Рівненської Духовної Семінарії і Академії ХВЄ. 

Свою діяльність Рівненська Духовна Семінарія розпочала як християнський інститут, у вересні 1989 року. З самого початку навчання проводилось за програмою Австрійського інституту ВEE.

19 травня 1990 року в Києві за адресою вул. Кар"єрна, 44, відбулась нарада відповідальних за духовну освіту при Союзі ХВЄ України, де було прийняте рішення відкрити Заочний Біблійний інститут в м. Рівному за програмою Московських Заочних Біблійних курсів.

Відкриття Заочного Біблійного інституту ВСЕХБ і перші заняття відбулися в церкві

м. Здолбунів за адресою вул.Івана Гонти , 22; 8 вересня 1990 року. У першу групу ввійшли студенти двох областей: - Рівненської і Волинської.

На відкритті була присутня група християн зі Швеції...

Далі заняття проводились в будинку Рівненської Райдержадміністрації. Перший випуск відбувся в 1993 році: 22 студенти отримали дипломи про закінчення інституту. Всі вони працюють пасторами, дияконами, викладачами при церквах за місцем проживання.

Взагалі, ініціаторами відкриття Рівненського Біблійного інституту були брати Василець Павло Купріянович та Калабський Олександр Федорович. Першими викладачами були Балабак Петро, Музичук Петро Васильович , Білецький Микола Гнатович , Калабський Олександр Федорович, Володимир Сад, Володимир Полінчук.

В 1991 році Інститут зареєстровано в органах влади.

В 1993 році Союз ХВЄ України доручив Рівненському Біблійному інституту реалізувати програму РУБІ ( Російсько-Український Біблійний Інститут ). Це є церковно-орієнтована програма, і тому Семінарія пропонує всім зацікавленим церквам України допомогу в організації навчання по даній програмі.

Перший випуск РУБІ відбувся 2 серпня 1997 року.

В 1993 році до учбового закладу прийшов працювати Манелюк Сергій Володимирович, випускник Рівненського біблійногоі нституту, Степанюк Олександр Володимирович , Василець Вікторія Павлівна . З 1994 року заняття проводились в церкві "Святої Трійці" м. Рівне.

Після закінчення Київського Біблійного інституту в 1996 році до Рівного була запрошена Булейко Наталія Іванівна - перший національний бакалавр Богослов'я в РБІ.

В 1997 році в інституті починають працювати Шабатіна Тетяна Іллівна , Нодь Степан Степанович - випускники цього ж інституту, а Лужанська Ліля Володимирівна , - на посаді головного бухгалтера інституту.

В 1997 році придбано нове приміщення .

А в 1998 році до інституту був запрошений Трофімчук Олександр Володимирович. В 1999 році - ще декілька випускників КБІ : Губеня В'ячеслав Миколайович та Радчишина Валентина Володимирівна.

До 2000 року при Семінарії проходили курси вчителів Недільної Школи та регентські курси. По закінченню курсів станом на 1 грудня 2000 року, отримали дипломи понад 400 вчителів недільних шкіл та 128 регентів.

В Семінарії читали лекції відомі професори Джордж Батсон, Ігор Білас, Фред Смольчук, Леонід Якобчук, Аврааам Байбл, Стів Дуррасов, Микола Пекун, Павло Демітраж Бертон Пірс , Пен Кларк , Девід Хакет, Євген Сміт

В 2001 році повністю закінчене будівництво нового приміщення Семінарії.

В цьому ж році, з 1 березня, Назва "Рівненський Біблійний інститут" перейменована на "Рівненська Духовна Семінарія і Академія" ХВЄ.

В 2002 році створений факультет Музичного Служіння, деканом якого обрано Свістюлу Бориса Миколайовича. Разом з ним у команді працюють Бойко Наталія Богданівна, Хоменчук Жана Леонідівна, Ільчук Любов Олександрівна.

В Семінарії працювала ціла когорта викладачів та перекладачів англійської мови: Степанюк Олександр, Шекеряк Інна, Алла, Вітюк Оксана Валеріївна, Третяк Олександр Віталійович.

З 2007 році на посаді заступника президента з питань науки і зовнішніх зв’язків працює Третяк Олександр Віталійович. А в 2008 році Деканом факультету Християнської Освіти стає Твердохліб Анна Вікторівна.

В 2009 році в Семінарії розпочинає викладати її випускник Мельник Роман Сергійович.

В Семінарії викдадаються викладачі інституту «Vision»: Качан Сергій Олександрович та Колесников Олександр.

На сьогоднішній день ректором Семінарії є Третяк Олександр Віталійович.

Сьогодні в Семінарії активно проводиться підготовка до акредитації. До послуг студентів відкрита столова на 50 посадочних місць, гуртожиток на 54 ліжка, 5 учбових аудиторій та бібліотека, яка нараховує біля 10 тис. екземплярів літератури на трьох мовах. Активно формується електронна бібліотека.

Семінарія проводить навчання по очно-заочній формі. Базовим є факультет церковного служіння по програмі підготовки місіонерів. Більше, ніж 130 випускників отримали дипломи і працюють служителями в місцевих церквах.

Додаток №1.

Місія Рівненської Духовної Семінарії і Академії 

Рівненська Духовна Семінарія і Академія - міжнародний , вищий духовний центр підготовки християнських працівників .

Рівненська Духовна Семінарія і Академія, є вищим духовним навчальним закладом

Християн Віри Євангельської Рівненської області, утвореним з метою підготовки кваліфікованих духовних працівників, викладачів та вчених - теологів Церкви.

Адреса Семінарії: 33028, Україна, м. Рівне, вул. Хліборобів2 тел. (0362) 68-12-22; 68-07-95

Повна назва: Рівненська Духовна Семінарія і Академія Християн Віри Євангельської.

Основна мета Семінарії - реалізація і розвиток вищої теологічної освіти, підготовка духовних працівників, викладачів і вчених-теологів для потреб Церкви.

Семінарія забезпечує вирішення таких завдань:

1.Підготовка викладачів богословських дисциплін і релігієзнавства, вчителів Недільних та загальноосвітніх шкіл з питань богословських наук та християнської етики;

2. Підготовка пасторів, проповідників, євангелістів, місіонерів та інших духовних працівників і лідерів;

3. Підготовка християнських журналістів, керівників хорів та оркестрів для розвитку відповідних напрямків духовної культури на Україні.

4. Проводить навчання студентів в очній, очно-заочній і кореспондентській формах

навчання за програмами: загальна християнська освіта, підготовка бакалаврів,

Семінарія має:

• факультет церковного служіння - бакалавр місіонерського служіння ( очно-заочна програма, 4 роки)

• факультет музикального служіння (очно-заочна програма підготовки керівників музикально-хорових колективів, 1.5 роки )

• факультет християнської освіти, очно-заочна програма підготовки вчителів недільних шкіл. ( 1 рік)

• факультет церковного служіння - бакалавр пасторського і проповідницького служіння (5 років навчання) Ціль - підвищення кваліфікації служителів церкви. учбово - консультативні центри - атестація служителів церкви , центри РУБІ. Семінарія пропонує програму РУБІ :

( 4 роки навчання , диплом з присвоєнням кваліфікації служителя )

Соціальні канали

Наш аудіоподкаст