Новини
Початок навчального року.

startyear20123-го вересня в Рівненській Духовній Семінарії ХВЄ, урочисто і благословенно був розпочатий новий навчальний рік. В конференц залі Семінарії на урочистості зібралися студенти, викладачі та запрошені гості. Як годиться для християн, зуст

річ було розпочато з молитви благословення і cпіву святкового псалму у виконанні студентів 2-го курсу, що навчаються на програмі «Регент церковного хору »
З привітальним словом до студентів звернулися декан факультету Музичного служіння Борис Свістюла, академічний декан Семінарії Олександр Трофімчук, та Олександр Третяк, ректор Рівненської Семінарії . Заключним словом наставлення поділився запрошений гість свята, Анатолій Яковець, заступник єпископа ХВЄ Рівненщини. Зокрема він наголосив, що сучасному поколінню потрібно цінувати часом даним від Господа,і використовувати його для реалізації своїх на ниві Господній. В завершенні своєї промови Анатолій Георгійович звершив молитву благословення за викладачів, студентів та керівництво Семінарії.

(Понеділок, 03 вересня 2012, 12:38)
Конференція в Мінську

misk16-18 серпня 2012 року в приміщенні церкви «Благодать», що у Мінську, пройшла 19 конференція дитячих служителів церков ХВЄ СНД. Девізом конференції стали слова апостола Павла, звернені до молодого служителя Тимофія «Проповідуй Слово, будь пильний у всьому, сповняй свою службу.» (2Тим.4:2-5)

Учасниками з’їзду стали 126 делегатів із Білорусії, Росії та України. Зокрема, представниками дитячого служіння з України були 11 делегатів на чолі із заввідділом дитячого служіння церков ХВЄ Л.Ф.Оніщук та ОЦ ХВЄ П.О.Жмуром,викладачами Рівненської Духовної Семінарії Ніколаєвою Н.М. та Шкіндер Л.П.
Конференція пройшла в дружній братерській атмосфері та у присутності Святого Духа. Свідоцтва, лекції, проповіді, обмін досвідом, практичні поради для розвитку дитячого служіння, спів, участь дітей Недільної школи місцевої церкви - ось неповний перелік заходів, що відбувалися протягом трьох насичених днів конференції. Усі присутні мали чудову можливість почерпнути благословення від Господа, підкріпити духовні сили та отримати новий заряд енергії для ефективного служіння дітям.

На фото: учасники конференції.

(Понеділок, 20 серпня 2012, 12:37)
Випуск 2012

grad2012200 працівників  для церкви! Саме такій кількості випускників Рівненської Духовної Семінарії було вручено дипломи із присвоєнням певної  кваліфікації.  В останні дні весни в Рівненській Духовній Семінарії  і Академії ХВЄ відбувся випуск студентів. Свято котре зібрало  випускників духовної альма-матері  з усіх куточків України ну і звісно Рівненщини зокрема. Приміщення в котрому проходили урочистості   з нагоди випуску було переповнене, друзями та рідними людьми котрі прийшли привітати  випускників.  Гарний настрій, святкова атмосфера, море квітів ну і звісно слова наставлення і привітання  від поважних гостей, все це сприяло тому, що випуск пройшов  натхненно і благословенно.   

Власне саму програму урочистого заходу  розпочав  музичний гурт «Еммануїл» м.Рівне,  учасниками котрого є переважно в минулому випускники музичного факультету, Рівненської Семінарії. А далі слово для привітання  було надано для запрошених гостей. Зокрема до всіх присутніх , а особливо до випускників звернувся  Адріан МакБрайт, представник місії «DropInnMinistries» з Північної Ірландії, що є давнім партнером РДСіА.   Він наголосив на 7-ми важливих аспектах досягнення духовної зрілості у Христі Ісусі.  Опісля гостя з Ірландії,  до випускників  також звернулись зі словом привітання та наставлення завідувач відділу  освіти при  об’єднанні церков ХВЄ Рівненської області , Петро Васильович Музичук,  та єпископ об’єднання церков ХВЄ Рівненської області Віктор Дем’янович Боришкевич.  Ну а потім довгоочікуваний момент вручення дипломів.  200 випускників отримали дипломи, кожен згідно своєї кваліфікації: це і вчителі Недільної школи,  і регенти церковного хору,  і бакалаври місіології. 

Від імена адміністрації РДСіА, бажає всім випускникам  благословення в подальшій праці на ниві Господній.

Пресс-центр РДСіА  

 www.rdsa.rv.ua

[flickr set=72157630014655934]

(Понеділок, 30 квітня 2012, 12:36)
Ще одна сесія позаду

philipЗ 21 січня по 1 лютого відбулася навчальна сесія факультету Церковного служіння. Навчання проходило для двох груп студентів, що навчаються на програмах «Бакалавр місіології» та «Керівник молоді і християнський служитель»

Під час сесії студенти прослухали курс лекцій з наступних предметів: «Еклезіологія», та «Християнська етика», які викладали Трофімчук О.В. та Філіп В.С. відповідно.

Вчення про природу і властивості Церкви (що вивчає еклезіологія), гарно злилися із внутрішніо-етичними питанням окремо взятого християнина, а нелегкі восьмигодинні лекції доповнювалися гарячими молитвами, спілкуванням та виїздами в церкви Гощанського, Дубенського та Здолбуніського районів.

Два тижні навчальної сесії минуло, проте сподіваємось молоде покоління служителів збагатилося духовно та отримало ще одну «порцію» того, що непотрібно носити за плечима…

Прес-служба РДС

На фото: Філіп В.С.

{gallery}phili02.2013{/gallery}

(П'ятниця, 01 лютого 2013, 19:26)
Кучер О.В в РДС

kucherДух Святий... Третя особа Божества. Група керівників молоді, що навчається в РДСА на програмі факультету Церковного служіння із цікавістю слухали курс "Пневматологія", який викладав  Пастор і вчитель Олександр Володимирович  Кучер.   Група студентів із великим задоволенням слухали лекції Олександра Володимировича, адже як майбутні служителі церкви, вони повинні усвідомити, хто є духовна людина. Багато студентів поміняли свої думки та стереотипи відносно бачення якою має бути духовна людина. Група висловлює подяку Олександру Володимировичу за цікаве та змістовне навчання.

(П'ятниця, 30 березня 2012, 12:34)

Семінар по перекладу Біблії

  • П'ятниця, лист. 16 2012
AddThis Social Bookmark Button

320golНа Рівненщині представники міжнародної місії «Вікліф» провели тижневий семінар для місіонерів і поділилися практиками перекладу Священного Письма для однієї із народностей Середньої Азії, якій вони служать.

До місіонерському табору «Viklif-camp», який проходив з 21 по 25 травня, запрошувалися усі, хто прагне служити в напрямку перекладу Слова Божого для народів Африки, Азії  на їхню рідну мову. Учасниками стали 16 молодих дівчат та хлопців із Чернігівської, Черкаської Херсонської, Львівської, Хмельницької та Рівненської областей.
«Ми відкрили двері до цього табору для всіх людей, які зацікавлені в місійній праці, - говорить Олександр Третяк, співорганізатор табору. – Немає різниці: володієте ви іноземною мовою, чи ні, - перспектива рухатися далі є. Знання англійської мови – це один із важливих аспектів служіння тим народам, однак якщо й деякі учасники семінару не володіють англійською, ми раді будемо допомогти знайти хороші курси по вивченню мови або ж запрошуємо вчителів з-за кордону».
Впродовж тижня майбутні місіонери заслуховували лекції про особливості перекладу, брали участь у майстер-класах та просто цікавилися місіонерським життям у країнах Африки та Азії. Спікерами семінару був директор місії «Вікліф» зі Словаччини - Ярослав Томашовський та місіонерське подружжя із Середньої Азії.
Подружжя місіонерів із Середньої Азії (з міркувань безпеки не повідомляємо країни та народності, якій вони служать) вже 10 років, як працює над перекладом Євангелія для однієї із середньоазіатських народностей. Наразі на автентичну мову цього народу є вже перекладений Новий Заповіт та деякі уривки зі Старого Заповіту. Вони розповідають, що спочатку їм було нелегко звикати до нових, таких незвичних для європейської людини умов життя, коли немає електрики, водопостачання, лікарні та школи для навчання власних дітей. Хоча найбільшою проблемою було незнання мови. «У нас було 3 чарівних запитання, за допомогою яких ми поступово вивчали їхню мову, - говорить сміючись жінка. – Зокрема, щоб вивчити нові слова, ми запитували: що це за предмет, як воно діє або що з ним робити і, по-третє, повторіть, будь ласка. Знаєте, це спрацьовувало!».
По суті, народність, яким служило місіонерське подружжя, не мало ще сформованої писемності. Тож місіонери у співпраці із біль-менш освіченими представниками цієї народності допомогли їм укласти власну абетку та граматику. А щоб навчити рідній мові, для тренування використовували вже перекладені тексти християнських пісень та Священного Писання. Усе це поширювали через ЗМІ, які дуже примітивні – газета, написана вручну, і радіо в кращому варіанті. За розповідями, християн в тій країні взагалі вважають нижчою кастою, оскільки вони здебільшого бідні і не освічені. Ті, хто покидають свою батьківську релігію і навертаються в християнство, зазнають переслідувань з боку родини. Місіонерське подружжя стало взірцевим для тієї народності. «За освітою ми педагоги, тому і вирішили служити в напрямку перекладу, - говорять вони. – Ми хочемо показати, щоб та народність, якій ми служимо, стала народом честі, щоб усі в країні побачили, що християнство – це висока культура і висока духовність». Щоб стати частинкою тієї народності та дати можливість відчути тонкощі їхньої культури, місіонери влаштували вечір у стилі культури того народу. Дівчата одягнули паранджу, а чоловіки – довгі наряди і сідали на покривалах окремо одне від одного. За їхніми звичаями, їсти можна лише правою рукою. Тож під час етно-вечері учасники їли рис, загортаючи його у шматочок лаваша.
«Час, коли я була у таборі, став таким моментом миру, - висловлює свої враження Анна Яременко з Рівного. – Спокійна природа, молитва і, звичайно, інформація, яка так була мені потрібна. Буквально через деякий час я їду на місіонерство в Африку. Те, що я почула, - це було саме та їжа, яку я шукала. Цей час був подарунком від Бога, коли я могла відмежуватися від суєтності, побути в новому середовищі. Бог дав мені відповіді на запитання, які мене турбували стосовно місіонерства у далекій країні».
Організатором табору є Українське представництво місії «Вікліф» спільно із Євпропейським офісом «Вікліфу».
Ірина НАУМЕЦЬ

Rate this item
(1 Vote)

Відділ освіти церкви ХВЄ

voznukВознюк Віктор Володимирович

Керівник відділу освіти союзу ХВЄП в Україні

 

Соціальні канали

Наш аудіоподкаст